

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 20 V |
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 215 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 2 A |
| Max Power Dissipation | 350 mW |
| Power Dissipation | 350 mW |
| Max Collector Current | 2 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 215 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 215 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 215 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 100 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 270 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 8929
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.24023 | $2.40230 |
| 50 | $0.20216 | $10.10800 |
| 100 | $0.17013 | $17.01300 |
| 500 | $0.12995 | $64.97500 |
| 1000 | $0.11627 | $116.27000 |
| 3000 | $0.09147 | $274.41000 |
| 5000 | $0.08324 | $416.20000 |
| 10000 | $0.07575 | $757.50000 |
